Одеський державний університет внутрішніх справ постійно вдосконалює підходи до отримання здобувачами вищої освіти передового міжнародного досвіду. Так, сьогодні кафедра кібербезпеки та інформаційного забезпечення за підтримки Консультативної Місії Європейського Союзу долучила курсантів до міжнародного 4th Global Conference on Criminal Finances and Cryptocurrencies, організованого Європолом, Інтерполом і Базельським інститутом управління, який об’єднав 132 країн та 2000 представників правоохоронних та судових органів, підрозділів фінансової розвідки, міжнародних організацій та приватного сектор.
Головною метою заходу є обмін досвідом та формування міжнародних рішень проти злочинного використання криптовалют, практики фінансових розслідувань та розвідки щодо віртуальних активів та криптовалют.
В Україні спостерігається збільшення злочинів із залученням віртуальних валют, а от так постають питання перед діючими та майбутніми поліцейськими щодо пошуку, аналізу та процесуальної фіксації криптовалютних гаманців.
На початку заходу Директор Інтерполу з питань організації та розвитку злочинів Ілана де Вільд зазначила: «Багатоагентський та міждисциплінарний підхід, що залучає як приватний, так і державний сектор, є ключовим для боротьби зі злочинними фінансами та зловживанням криптовалютами. Поєднуючи досвід та дані про фінансову злочинність, що перебувають у приватному секторі, із слідчими можливостями правоохоронних органів, ми можемо розширити наші колективні можливості та розширити зусилля проти кримінальних фінансів».
Також протягом двох днів були опрацьовані такі актуальні теми:
- тривимірний підхід до реагування на віртуальні активи (VA);
- фінансові злочини: інструменти, правила, операції;
- стан злочинів з криптовалютами 2020 року: тенденції та розслідування;
- останні дослідження та тематичні дослідження щодо тенденцій криптозлочинності, що формують правоохоронну діяльність та дотримання вимог у 2020 році.
Курсанти та співробітники кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення активно долучилась до заходу та примітно, що рік назад рядовий поліції Тетяна Бедрій зайняла 1-ше місце в конкурсі наукових робіт серед закладів вищої освіти системи МВС з темою роботи «Виявлення та фіксація криптовалютних гаманців підрозділами Національної поліції України», яка була написана під керівництвом к.ю.н., доцента Карена Ісмайлова.
Курсанти осталися задоволені отриманими знанням у сфері запобігання економічним кримінальним правопорушенням, а саме провідному зарубіжному досвіду правоохоронних органів щодо протидії злочинному використанню криптовалют, практики фінансових розслідувань та розшуку віртуальних активів та криптовалют.
Be the first to comment on "Ознайомлення курсантів з міжнародним досвідом підготовки поліцейських у сфері запобігання економічним кримінальним правопорушенням"